Instagram Photo Gallery

wtorek, 11 marca 2014

STOP-SPAM
Spamem nazywamy wszystkie niechciane wiadomości (najczęściej reklamy) wysyłane za pomocą e-maili i komunikatorów, na otrzymywanie których nie wyraziliśmy zgody. Jest to o tyle ważne, że czasami akceptując różne regulaminy, zgadzamy się na otrzymywanie informacji handlowych od firm trzecich. Wówczas nie mamy do czynienia z spamem, lecz tzw. „mailingiem”. 
Dodać należy, że spam jest dużo bardziej irytujący niż mailing. Jego tematyką często są leki, pornografia i sprzęt elektroniczny. Spam rozsyłany jest masowo, nie kieruje się go do jednej osoby tylko setek tysięcy, a rozsyłany jest przy pomocy botnetów. Botnet to sieć zainfekowanych komputerów, zwanych zombie. Właściciel takiej maszyny nie wie, że jego komputer został zainfekowany szkodliwym kodem i służy do rozprowadzania spamu.
Filtry antyspamowe stosowane na serwerach poczty są coraz bardziej skuteczne, podobnie zresztą jak filtry instalowane na komputerach użytkowników. Jednak spamerzy nieustannie udoskonalają swój arsenał i starają się trafić do użytkownika za wszelką cenę. Poniżej znajduje się przykład spamu w postaci wiadomości obrazkowej:
Przykład wiadomości obrazkowej. Kliknij, aby powiększyć obraz
WIĘCEJ MOŻNA PRZECZYTAĆ NA  ;  http://www.elementarz-internetu.pl/s/czym-jest-spam.html