Instagram Photo Gallery

sobota, 6 kwietnia 2013

Tam czasem marzą o polskim zimnie!

 

Brazylia

Choć u nas zima trzyma już od pół roku, są takie miejsca na świecie, gdzie ludzie chętnie odnaleźliby wytchnienie od upałów, które męczą ich tam niemal przez cały rok. Ile wszak można wygrzewać się na plaży i mieć do czynienia z palącym słońcem?

Oto plaża Copacabana z Brazylii. Obecnie panują tam temperatury rzędu 30 stopni. Nawet zimą (czyli naszym latem) nie będzie bardzo inaczej, około 25 kresek.
 
   

Meksyk

Cancun to również idealny kierunek podróży przez cały rok. Tam jest jeszcze cieplej niż w Brazylii - obecnie około 32 stopni, a latem nawet 34.
 
   

Jamajka

Zmieniamy część świata. Jamajka ma dość stabilny klimat. Zawsze jest tam gorąco, ale rzadko jakoś piekielnie. 32 stopnie to coś w rodzaju "jamajskiej normy".
 

Stany Zjednoczone

Najcieplejsza część Stanów Zjednoczonych to Arizona. W Phoenix klimat jest zbliżony do tego z Półwyspu Arabskiego, obecnie jednak jest tam goręcej. 35 stopni to dla mieszkańców tego regionu niewielki problem, wszak latem bywa i 50...
 
   

Czad

W Czadzie temperatury przekroczyły niedawno 40 stopni. Młodzież powiedziałaby... "czadowo".

 
   

Filipiny

Wyspiarski kraj w Azji Południowo - Wschodniej wiele nie różni się od pobliskich kontynentalnych państw. Obecnie jest tam około 37 stopni na plusie. Na maskach samochodów można smażyć jajka sadzone.